WARSZTATY WIM HOF METHOD

Co to jest Metoda Wima Hofa (WHM)?


Podobnie jak ARISTOS TROPOS (co nie jest niczym dziwnym, ponieważ jest to integralna część tego stylu życia), WHM oferuje rewolucyne podejście do treningu, kondycjonowania i terapii.
Metoda Wima Hofa opiera się na trzech filarach: ćwiczeniach oddechowych, ekspozycji na zimno oraz skupieniu i zaangażowaniu… a to oczywiście tylko w skrócie. Chociaż ta metoda działa najlepiej wtedy, kiedy wszystkie składniki są obecne, każdy z filarów musi być wyjaśniony osobno, a najlepszym sposobem, aby poznać i zrozumieć je dogłębnie, jest uczestniczenie w warsztatach WHM, najlepiej prowadzonych przez doświadczonego instruktora, który uczy od dawna i może odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości kursantów. A takich indywidualnych pytań jest często bardzo wiele, bo na warsztatach bywają ludzie cierpiący na różnorodne choroby, ale również i tacy, których celem jest osiągnięcie lepszych wyników sportowych lub biznesowych.

A oto, jak trzy filary Metody Wima Hofa wyglądają w dużym skrócie:

Oddychanie WHM składa się z kilku rund głębokiego oddychania, z których każda kończy się wstrzymaniem oddechu na wydechu; zgodnie z tradycyjnym kursem dziesięciotygodniowym WHM online, po ćwiczeniach oddychania WHM wykonuje się ćwiczenia rozciągające (bardzo podobne do tradycji „asana” w jodze).

Ekspozycja na zimno jest eksponowaniem swojego ciała na kontakt z zimną wodą lub wodą z lodem, których zakres temperatury zazwyczaj wynosi pomiędzy 1°C a 12°C. Ekspozycja na zimno może być również eksponowaniem ciała na zimne powietrze, szczególnie przez dłuższy okres czasu, jak również krioterapia, jednak warto wiedzieć, że taka ekspozycja na kontakt ze schłodzonymi gazami i powietrzem jest zupełnie czym innym i ma o wiele mniej wyraźny, szybki i skuteczny wpływ na ludzka fizjologię.

Zaangażowanie (Poświęcenie) jest Skupieniem przez dłuższy czas na codziennym treningu; trzeba być Tu-i-Teraz oraz skoncentrować się na rozwoju podobnego skupienia na sobie i otaczającym świecie, a zwłaszcza w procesie (długotrwałego) treningu.

PROGRAM

Zaczynamy o 10:00 rano: najpierw wprowadzenie do głębokiego oddychania (teoria oraz ćwiczenia), potem rozgrzewka przed oddychaniem metoda Wima Hofa, obejmujaca praktyki jogi oraz Tai Chi; następnie pierwsza runda oddychania metodą Wima Hofa, a po niej kolejne 3-4 rundy. Po oddychaniu chwila przerwy na pytania i odpowiedzi oraz delikatny posiłek.

 

Prezentacja samej metody Wima Hofa po posiłku z pytaniami i odpowiedziami. Po prezentacji kolejna seria ćwiczeń, które proponuje sam Wim Hof w swoim kursie, po której nastąpi przebranie się w stroje do kąpieli oraz udanie się do zbiornika z zimną wodą. Tam będziemy wykonywać ćwiczenia na stojąco z zakresu Tai Chi / Qi Gong, po czym przystąpimy do kulminacyjnego zanurzenia w wodzie.

 

Po zanurzeniu rozgrzewka Tai Chi / Qi Gong oraz aktywacja brązowego tłuszczu, po czym po kilkunastu minutach udajemy się do sali, gdzie omówimy wszelkie wątpliwości, jakie pojawią się w związku z praktyką metody Wima Hofa.

 

 

Zabierz ze sobą strój do ćwiczeń, ręcznik, lekki koc, klapki,obuwie ochronne i coś do przegryzienia podczas lanczu, strój do kąpieli, butelkę na wodę.

Warsztaty odbędą się już 8 marca w Boogie Town

Czas trwania szkolenia: ok. 6 godzin.

Koszt od osoby: 400 zł

 

By wziąć udział w warsztatach należy zapisać się korzystając z formularza oraz opłacić udział wysyłając kwotę 200 zł na poniższy numer rachunku bankowego.

Drugie 200 zł należy wpłacić do 1 marca

Boogie Town

50 1020 5558 1111 1880 3220 0093

 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

ZAPISY

Aby zapisać się na warsztaty wypełnij poniższy formularz